ANUNȚ -aviz de gospodărire a apelor

UAT Municipiul Râmnicu Vâlcea cu sediul în Râmnicu Vâlcea, str.General Praporgescu, nr 14, jud.  Vâlcea vă anunță că s–a întocmit documentația tehnică pentru realizarea obiectivului “Creșterea mobilității pietonale și cicliste în municipiul Râmnicu Vâlcea” și intenţionează să solicite de la Administrația Națională Apele Române – Administrația Bazinală de Apă OLT avizul de gospodărire a apelor pentru realizarea lucrărilor aferente investiției menționate.

Aceasta solicitare de aviz este conformă cu prevederile Legii apelor nr. 107/1996, cu modificările şi completările ulterioare.

Persoanele care doresc sa obţină informaţii suplimentare cu privire la solicitarea avizului de gospodărire a apelor pot contacta solicitantul de aviz la adresa menţionată.

Persoanele care doresc să transmită observaţii, sugestii şi recomandări se pot adresa solicitantului după data de 27.10.2023.